post background image

Obóz w Suwałkach – Ferie 2019r.

Obóz sportowy – organizowany przez Akademię Piłkarską „Pasja Hajnówka – Ferie 2019”

Pierwszy raz organizatorem wypoczynku była AP „PASJA” HAJNÓWKA. Z kolei był to już trzeci obóz, w którym brali udział trenerzy, aktualnie trenujący dzieci w naszej szkółce.

Również dla niektórych dzieci, był to już trzeci obóz z nami. Chłopcy Ci znali już zasady obowiązujące na tego typu wyjazdach, dzięki czemu wspierali nowicjuszy i dzielili się swoimi doświadczeniami.

Obóz sportowy, to nie tylko treningi, ale również ogromna szkoła życia. Dzieci nie tylko integrowały się z innymi, ale także doskonalili umiejętność rozwiązywania konfliktów. Wzrost samodzielności, poprawa komunikacji między chłopakami, współpraca i szybsza nauka gry to tylko niektóre z zalet takiego obozu.

Jak wszyscy wiemy, XXI wiek nie sprzyja rozwojowi umiejętności społecznych – zatem taki obóz to świetna okazja to tego by nauczyć się ze sobą być i rozmawiać (bez telefonów i innych nowinek technicznych).

Wspólne posiłki, spacery, treningi, wyjścia na basen czy do kina, to coś co bardzo łączy. Zauważyliśmy, jak wiele dzieci otworzyło się przed trenerami. Przełamując wszelkie bariery – rozmawialiśmy jak równy z równym. Mamy nadzieję, że te sytuacje i rozmowy przeniosą się także na lepszą komunikację na boisku.
Harmonogram samego obozu był bardzo napięty, ale dzięki organizacji, dzieci z pewnością się nie nudziły.
7.00 – pobudka – już po kilku dniach, nikogo nie trzeba było ściągać z łóżka 
8.00 – śniadanko – i nabieranie sił na cały dzień.
9.00 ( co drugi dzień 10.30) – zajęcia sportowe, ok. 1.5h, – wzbogacane o różnego rodzaju konkursy i zabawy.
Po treningu nasi podopieczni brali prysznic, ubierali się i przygotowali do obiadu, często też był to moment na przedstawienie planu na resztę dnia. Gdy wypadał dzień, w którym zajęcia sportowe były o 9, a nie o 10:30, mieliśmy czas po treningu na spotkanie z sanepidem, oraz policją. Wzbogacaliśmy wiedzę na temat ruchu drogowego, oraz jak przestrzegać zasad higieny.
13. 00 – obiad!
16.00 / 19.00 – (godzina ruchoma) – trening
Zaś w czasie między obiadem a popołudniowym treningiem, lub po drugich zajęciach sportowych, dodatkowo proponowaliśmy dzieciom:
– Spacery
– Kino
– Cymbergaj
– Pizzeria
– Aqua Park x2
– Quiz piłkarski (wersja łatwiejsza)
– Quiz piłkarski (wersja trudniejsza + nagroda)
– Turniej w grę „FIFA”
– Ping-pong
– Piłkarzyki
– Wspólne oglądanie meczu Sevilla – Barcelona
– Wspólne oglądanie meczu Real Madryt – Girona
– Oglądanie nagrania ze sparingów i omówienie pozytywnych oraz negatywnych aspektów gry
Łącznie zrealizowaliśmy 10 jednostek treningowych (1,5h) + 4 gry kontrolne z innymi drużynami – 1,5h (planowane były 3 mecze)

To wszystko udało nam się zrealizować w 6 dni!!!
Jesteśmy zadowoleni przede wszystkim z rozegranych sparingów, gdzie widać było zaciętą walkę, tym bardziej, że rywale byli na zbliżonym poziomie, co potwierdzają wyniki – 5:5, 8:7, 8:6, 8:8).
Nagrania dostarczyły nam bardzo dużo materiału do analizy, dzięki czemu już w drugim sparingu mogliśmy wprowadzić nowe rzeczy do naszej gry. Nie znaczy to, że jesteśmy lub będziemy mistrzami świata. Robimy co lubimy. Uwielbiamy trenować, aby się rozwijać i kochamy tę dyscyplinę, a co za tym idzie, krok po kroczku będziemy stawać się coraz lepsi.
Nie ważne kto i w jakim tempie się rozwija i na jakim poziomie jest aktualnie, a to, że się nie zatrzymujemy i cały czas się próbujemy. Najbardziej motywujące jest to, że za każdym razem gdy wracamy z obozu, wszyscy uczestnicy zapowiadają, że z przyjemnością pojadą na kolejny. I choć często zwracamy się do naszych podopiecznych „synu” – są to nasze boiskowe dzieci, usłyszeć w ostatni dzień „tato”, lub gdy na pytanie w QUIZIE o najlepszego trenera na świecie – bez wyjątku na każdej kartce pada Twoje nazwisko – jest to najlepsza nagroda na świecie, za włożony trud i najlepsza pamiątka, którą się z pewnością zapamięta do końca życia.
W obozie wzięło udział 15 osób:
– Birycki Bartosz
– Chomicki Maciej
– Czerkaski Hubert
– Czurak Nikodem
– Gutowski Marcin
– Ignaciuk Julian
– Jakoniuk Tomasz
– Kaczanowski Jakub
– Leppert Maksymilian
– Panasiuk Krzysztof
– Rynkowski Iwo
– Siekanowski Gabriel
– Siemiacki Paweł
– Siemieniuk Gabriel
– Trusiewicz Gabriel
– 2x – 2007r (OSiR)
– 10 – 2009r (Pasja)
– 1 – 2010r (Pasja)
– 1 – 2011 (Pasja)
– 1 – 2012 (Pasja)
a dzieci na pamiątkę otrzymały:
– Koszulkę POLO z logo Akademii
– Medal za udział w obozie.
Dodatkowe nagrody to wyróżnienia:
– 4 wybrane osoby – medale z wyróżnieniem za wzorowy i czynny udział w obozie – Birycki Bartosz, Chomicki Maciej, Gutowski Marcin, Rynkowski Iwo
– 3 statuetki – za całokształt (punktowane było: zachowanie, porządek w pokoju, postawa na treningach, w grach kontrolnych i w życiu codziennym obozu, postawa wobec trenerów i kolegów z obozu) – Jakoniuk Tomasz, Siemieniuk Gabriel, Trusiewicz Gabriel
– dyplom za Quiz Piłkarski – Julian Ignaciuk (30/30 pkt + 2 pkt za dodatkowe pytania)
– dyplom za największy porządek i ład w pokoju – Krzysztof Panasiuk (na dodatkowe uznanie zasługuje fakt, że był to najmłodszy uczestnik obozu – 2012r. urodzenia, a jego zachowanie było wzorowe na wszystkich zajęciach obozowych)
– dyplom za turniej piłkarski w grę „FIFA” – Gabriel Siemieniuk
Kadra obozu: Langa Adam – kierownik obozu Rynkowski Dariusz – wychowawca obozu
Z tego miejsca serdeczne podziękowania dla Pana Dariusza Rynkowskiego, za cały wspólny tydzień. Perfekcyjny kontakt z dziećmi i indywidualne podejście do każdego z nich. Pan Dariusz był drugim rodzicem dla tych dzieci i wielkie podziękowania, że mógł być z nami. Duże ukłony i już wysyłamy zaproszenie na kolejne obozy lub półkolonie, byłoby nam niezmiernie miło. Również wielkie podziękowania za wszystkie osoby opiekujące się internatem, kucharzy, kucharki etc. a w szczególności dla Pana Michała Syrycy, wspaniałego człowieka, który ile mógł, tyle pomagał i interesował się dobrem dzieci na obozie. Pozdrawiamy i do zobaczenia!
Podziękowania również dla miasta Hajnówka, za współfinansowanie obozu, dzięki czemu cena dla rodziców za udział ich dzieci w obozie była niższa i liczymy na dalszą współpracę. Dziękujemy również wszystkim rodzicom za zaufanie i oddanie w nasze ręce swoich pociech, na obóz, ale również za codzienną pracę z nami – na treningach. Wierzymy, że dzięki wspólnym celom, rozmowom, pracą na treningach, obozach czy półkoloniach wspólnie zajdziemy daleko i rozwiniemy się na maksimum, a przede wszystkim, że odciągniemy dzieci sprzed wirtualnego świata.
Przypominamy, że nabór do naszej szkółki jest otwarty przez cały rok i nie wymagamy niczego dodatkowego, niż czystej chęci i sympatii do piłki nożnej – zapraszamy wszystkie dzieciaki!

Mamy nadzieję, że coraz więcej rodziców zaufa nam i wyśle swoje dzieci na obóz z nami, nie tylko z powodu świetnej zabawy, ale też ze względu na doskonalenie umiejętności fizycznych i nie tylko!

Zapraszamy!

Opublikowano